ЗДО №2 "Казка" місто Володимир
Волинська обл. Володимир-Волинський район

Практичний психолог

Петрук Ірина Петрівна

 

Освіта: повна вища

Кваліфікаційна категорія: "спеціаліст вищої категорії "

Звання: немає

Нагороди: грамота управління освіти, грамота міського голови

Науково - методична тема: "Вплив арт-терапії на всебічний розвиток

особистості дошкільника"

ГРАФІК РОБОТИ

8.00 - 17.00

перерва 13.00 - 14.00

 

ЩО РОБИТЬ ДИТЯЧИЙ ПСИХОЛОГ?

Психодіагностика

Мета психодіагностики - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Ви, мабуть знаєте, що для діагностики дорослих використовують тести. Для дітей теж використовують тести, але особливі – дитячі. Психолог може попросити вашу дитину щось намалювати, пограти з ним в захоплюючу гру – а насправді ж за допомогою цих дій збере необхідні дані. Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик.

Розвиваючі заняття

За допомогою розвиваючих психологічних ігор психолог допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Найчастіше розвиваючі психологічні заняття проводяться з групою дітей, тому дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, вільно почуватися в колективі.

Корекційно-відновлювальна робота

За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережила сильний стрес.

Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія. Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія. Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках психолога потужним засобом допомоги.

Консультування батьків та сімейне консультування

У психологів є така аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини. Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.

 

 

Тонко реагувати, бережно торкатися, ненав'язливо любити -
це і є основні сходинки до серця дитини


ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Запрошуємо вас до співпраці, щоб разом розгадувати загадки складного, суперечливого, але завжди творчого процесу виховання особистості.
Ми прагнемо, щоб батьки були не тільки пасивними читачами, котрі сприймають готові рецепти на всі випадки життя, а й стали активними, творчими однодумцями, союзниками у пошуку різноманітних шляхів розвитку дитини.


Коли потрібно звертатися до практичного психолога?
• Якщо проблема не розв'язується тривалий час.
• Якщо ви знаєте, як розв'язати проблему, але вам усе-таки потрібна допомога.
• Якщо вас щось тривожить у дитячій поведінці, але ви не можете зрозуміти причину.
• Якщо вам здається, що малюк відстає в розвитку від своїх однолітків. Краще зрозуміти, що відбувається насправді, і не травмувати дитину порівнянням з іншими дітьми.
• Якщо у вас є сімейні проблеми, і це проектується на дитину. Зважте ситуацію і дійте!

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Логін: *

Пароль: *