ЗДО №2 "Казка" місто Володимир
Волинська обл. Володимир-Волинський район

Організація харчування

Організація  харчування в ЗДО №2 "КАЗКА"

1. Харчування дітей здійснюється відповідно до норм харчування в ЗДО.

2. Медичний персонал ЗДО одночасно з директором ЗДО здійснює постійний контроль за організацією харчування, у тому числі за умовами і строками зберігання продуктів харчування та їх реалізації, технологією приготування страв, дотримуванням норм харчування.

3. Режим харчування затверджений директором ЗДО. Їжу видають дітям у визначений час 3 рази на день з інтервалом 3-4 години.

При 10.5 годинному перебуванні дітей в ЗДО режим харчування триразовий: для ясельних груп -  сніданок  8.30 – 8.50, обід  11.30 – 12.00, вечеря 15.30 -16.00; для дошкільних груп -  сніданок  8.30 – 8.50, обід  12.30 – 13.00, вечеря 15.30 -16.00.

4. Для організації питного режиму діти забезпечені водою за індивідуальною потребою.  Кип’ячену воду дають після охолодження  до кімнатної температури.  Її зберігають у чистому посуді і міняють не рідше 1 разу на добу.

5. Розподіл їжі за калорійністю протягом дня повинен бути таким: сніданок – 25%  , обід  - 35%, підвечірок  і  вечеря по 20%. Тривалість сніданку,  підвечірку  і  вечері – по 20 хвилин, обіду – 25 - 20 хвилин. Об’єм їжі відповідає віку дитини.

6. Примірне двотижневе меню складається на кожен сезон року окремо і затверджується директором ЗДО.

 Примірне двотижневе меню складається з урахуванням забезпечення сезонними продуктами: свіжими (консервованими, квашеними) овочами, фруктами (сухофруктами), соками, повидлом тощо.

7. Організація харчування дітей в ЗДО відповідає вимогам Порядку організації  харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України, МОН України від 1.06.2005р. № 242/329.

8. Відповідно до примірного двотижневого меню надається попереднє щомісячне замовлення на продукти до суб‘єктів підприємницької діяльності, постачальників продуктів харчування та продовольчої сировини. Регулярно,1 раз у 2-3 дні , надаються заявки на продукти харчування і продовольчої сировини, копії заявок зберігаються у комірника ДНЗ з відміткою про їх виконання. Частота завезення продуктів, у тому числі продуктів, що швидко та особливо швидко псуються (м’ясо, риба, сир, сметана, молоко) суворо відповідає строкам реалізації та умовам зберігання продуктів, що швидко та особливо швидко псуються.

У ЗДО проводиться заготівля овочів (картопля, морква, буряк, цибуля, капуста) на зиму.

9. Щодня на кожен наступний день відповідно до наявності продуктів харчування  та з урахуванням примірного двотижневого меню складається меню – розклад. Меню – розклад  складається старшою медичною сестрою за участю шеф – кухаря та комірника, підписується завідувачем ЗДО окремо для двох вікових груп - дітей віком до 3 років та дітей віком від 3 до 6 (7) років відповідно до затверджених норм харчування.

10. Меню – розклад  складається відповідно до розробленої картотеки страв,  яка затверджується завідувачем ЗДО.

11. Видача готових страв дозволяється тільки після зняття проби старшою медичною сестрою або при її відсутності іншою особою, відповідальною за організацію харчування, призначеною наказом директора ЗДО. Результати зняття проби заносяться до журналу бракеражу готової продукції особою, яка знімала пробу, під особистий підпис.

12. Щодня залишають добові проби кожної страви раціону. Проби страв кожного прийому їжі зберігаються протягом доби до закінчення аналогічного прийому їжі наступного дня.

13. Поруч з вікном видачі їжі з харчоблоку обов’язково вивішують графік видачі їжі та денне меню із зазначенням виходу кожної страви, яке завірене завідувачем та   медичною сестрою старшою ЗДО. Перед харчоблоком і в групах вивішені таблиці, в яких визначається об’єм порції, що мають отримати діти кожної з вікових груп.

14. З метою охорони здоров’я і життя дітей видача готових страв здійснюється безпосередньо після закінчення їх приготування та бракеражу готової продукції.

15. Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів старша медична сестра веде журнал обліку виконання норм харчування.

8.16. Загальне керівництво організацією харчування здійснює директор ЗДО. 

Лікар контролює додержання санітарно – протиепідемічного режиму на харчоблоці, виконання меню, якість та безпеку страв, проводить санітарно – освітню роботу серед персоналу і батьків з питань організації раціонального харчування, особливо в оздоровчий період

Медична сестра старша під час приймання продуктів  харчування та продовольчої сировини, які надходять до закладу, контролює їх безпечність та якість, що заноситься до журналу бракеражу сирих  продуктів.

Медична сестра старша веде документацію з харчування, складає примірне двотижневе меню, меню – розклад, проводить антропометричне вимірювання контролює вихід, безпеку і якість страв (бракераж готової продукції), дотримання технології  їх приготування, санітарний стан харчоблоку, дотримання правил особистої гігієни персоналом, наявність у них гнійничкових захворювань і гострих респіраторних інфекцій, своєчасність проходження медичних оглядів. Медична сестра старша проводить заняття з гігієни харчування й основ дитячого дієтичного харчування, санітарно – освітню роботу.

Комірник контролює умови доставки продуктів  харчування та продовольчої сировини до ЗДО, відповідає за якість та асортимент продуктів  харчування та продовольчої сировини, які прийнято до закладу, за додержанням вимог санітарного законодавства при їх зберіганні. Здійснює їх облік у книзі складського облік, бере участь у складанні меню.

Шеф – кухар бере участь у складанні меню, є відповідальним  за зберігання та використання денного запасу продуктів, за повноту закладки продуктів і вихід страв, за якість і своєчасне приготування їжі, за дотримання технології виготовлення за відбір та зберігання добової проби страв, за додержання правил особистої гігієни, санітарний стан приміщень харчоблоку.

 

З сезонним меню дитячого закладу  на зимовий період ознайомтесь тут:

https://drive.google.com/drive/folders/1EhcXhwWM5i88nwPGSZYIKoA-Izh8Bjh2?usp=sharing

З сезоним меню дитячого закладу на весняний період ознайомитесь тут:

https://drive.google.com/drive/folders/1-WaH8NZsZxgEL8f2kOTW_HbcKnjeGHYp?usp=sharing

З сез0ним меню дитячого закладу на літній період ознайомитесь тут:

https://drive.google.com/drive/folders/1WCxhxU0iXogyGIr398YS12zFVnH7dQeq?usp=sharing

З сезоним меню дитячого закладу на осінній період ознайомитесь тут:

https://drive.google.com/drive/folders/12Rl471DYdItYo_yRpFY-VLm8bn8zUG7e?usp=sharing

З сезоним меню дитячого закладу на зимовий період 2022 р. ознайомитесь тут:

http://dytsadok.org.ua/upload/users_files/6420904a1c76094ddd73b2139f39ec02.docx

 

Логін: *

Пароль: *